KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15175288
*
nr 1517 5288
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 12/25, daterad -66, "Nilsson på Väster". Bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x57 cm
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:20:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 09:47:35
1
100 kr
23/1 19:58:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58
*
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
nr 1517 5288
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 12/25, daterad -66, "Nilsson på Väster". Bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x57 cm
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 09:47:35 | 1 | 100 kr |
23/1 19:58:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58